E-mental 04-06/ 2015

Prinášame Vám druhé tohtoročné číslo časopisu E-mental, ktorý je pôvodne a primárne elektronický, avšak ponúkame aj možnosť objednať si časopis v tlačenej podobe (viď záložku predplatné časopisu v menu). 

Je nám cťou, že v novom čísle prinášame rozhovor s priv. docentom, psychiatrom a psychoterapeutom z Nemecka - Karl Heinz Brischom. Tento vzácny hosť nám veľmi ochotne zodpovedal aj niekoľko otázok v rubrikeOsobnosti zo sveta psychológie. 
V teoretických príspevkoch nájdete príspevok s názvom Interpersonálne tendencie ako odraz individuálnej psychodynamiky v skupine. Cenným prínosom z praxe je kazuistika českej psychoterapeutky Zdeňky Tomšů a jej práce s klientkou so sociálnou fóbiou. Po rozhovore s K. H. Brischom nasleduje rubrika Čo robiť keď..., kde sa dozviete tentokrát niečo viac o problematike spoluzávislosti. Nasleduje rubrika Na hrane, kde nájdete príspevok s podtitulom Medzi škodlivým a prospešným využitím moci . Ďalej nasleduje rubrika Recenzie, kde nájdeme recenziu na knihu Susan Yarneyovej s názvom Povím Vám o ADHD. V rubrike EFPSA - krok za hranice, krok vpred, sa dozviete niečo o pripravovanej EFPSA konferencii, ktorá sa bude konať historicky prvý krát na Slovensku v priestoroch Filozofickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku od 14. do 17. novembra. Ďalej sa dočítate o zmenách na pozíciách MR a vice MR - národných reprezentantov v SR pre EFPSA. 
Nasleduje Kalendárium, kde opäť nájdete širokú ponuku akcií, a to nielen z dielne SAŠAPu, ale v rámci celého Československa. Zaujímavým spestrením je nepochybne informáciami nabitý kalendár pre mesiace apríl, máj a jún, kde každý deň nájdete v historickom exkurze zaujímavú spojitosť s menálnym zdravím. Nasleduje rubrika Správy z udalostí, kde nájdete správu z veľmi kvalitnej konferencie Moc emocí, ktorú organizovali naši kolegovia z ČASP v Prahe. 
Samozrejme nechýbajú ani Súťaže, kde okrem novej vyhlásenej súťaže nájdete aj mená výhercov k posledných súťaží v časopise E-mental. 
Pokyny pre prispievateľov uzatvárajú nové číslo časopisu E-mental a veríme, že si v ňom opäť každý nájde "malý kúsok veľkého syra" ;-)
Príjemní čítanie a nebojácne písanie praje redakcia časopisu E-mental

 

Časopis si môžete stiahnuť V PDF formáte >>tu<< (3 MB)

 

S pozdravom redakcia časopisu E-mental